Rusya Trabzon Fahri Konsolosluğu

Rusya Trabzon Fahri Konsolosluğu, Vize işlemleri, pasaport işlemleri, Rus vatandaşlarının evlilik ve aile birleşimi işlemleri, birtakım müracaat işlemleri için kurulmuş bir Rusya temsilciliğidir. Vize işlemler için başvurabilecek kişiler, Trabzon ve Trabzon çevresi illerde ikametgah etmeleri gerekir. Aksi taksirde yapılabilecek başvurular kabul edilmemektedir. Elektronik olarak yapacağınız vize başvurularınızı, verilen başvuru formunu kendi kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz biçimde doldurduktan sonra, ayrıntılı bilgilendirmeyi de yapmanız gerekiyor. Uçak bileti, kaç gün seyahat edeceğiniz ve kalacağınız yer gibi. Vize başvuru formunu eksiksiz tamamladıktan sonra çıktı olarak alınıp Rusya Trabzon Fahri konsolosluğuna götüreceksiniz. Evraklarınızı eksiksiz biçimde verdikten sonra 7 iş günü ila 10 iş günü içerisinde başvurunuzun sonucu elinize ulaşacaktır.

Rusya Trabzon Fahri Konsolosluğuna pasaport için de giden kişilerin sayısı fazla. Bu bölgede pasaport için başvuruda bulunabileceğiniz tek yer burasıdır. Konsolosluktan randevu alınmaması halinde hafta içi ve resmi tatil olmayan günlerde şu saatlerde başvuru yapılabilirsiniz; 10:00-12:00 arası, 15:00-17:00 arası yapacağınız başvurular göz önünde bulundurulup karar aşamasına gelecektir. Evlilik işlemlerinde konsolosluk tarafından verebileceğiniz bir belge oluşturulur. Rusya Trabzon Fahri Konsolosluğunda evlilik işlemi yapılmamaktadır. Evlendirme işlemi yerel dairelere verilmiş bir görevdir, bu görev onlar tarafından uygulanırken, Konsolosluktan alınmış olan evlenmeden önce  istenilen belgeyi Rus vatandaşın gerekli ilgililere göstermesi gerekiyor.

Rusya Trabzon Fahri Konsolosluğuna, herhangi ilgili bir konuyla başvuracaklar için hafta sonları tatili haricinde, Türkiye resmi tatili ve Rusya resmi tatillerinde de hizmete kapalı olduğunu bilmeleri gerekir. Konsolosluğun görevinde yer alan iller Trabzon ve çevresi illerdir. ( Artvin, Erzurum, Gümüşhane, Erzincan, Rize, Iğdır, Kars, Ardahan)

Rusya Vize Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Rusya Trabzon Konsolosu Kimdir?

Rusya'nın Türkiye'de bulunan temsilicliklerinden birisi Rusya Trabzon Konsolosluğu'dur. Rusya Trabzon Konsolosluğu'nun temsilcisi ise Rusya Trabzon Konsolosu'dur. Rusya'nın Türkiye'de bulunan Trabzon Konsolosu'nun adı Valery Tikhonov'dur. 
Valery Tikhonov, 2017 yılında Rusya Trabzon Konsolosu olarak atanmıştır. Valery Tikhonov, Rusya'nın Türkiye'de bulunan en yetkili temsilcilerindedir. Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkileri her alanda geliştirmeyi ve düzenlemeyi amaçlamaktadır. Valery Tikhonov, Rusya'nın Türkiye'de bulunan Ankara Büyükelçiliği'ne bağlı olarak çalışmakta ve Rusya ile Rusya vatandaşlarının çıkarlarını korumayı amaçlamaktadır. Türkiye'de bulunan Rusya vatandaşlarına her alanda destek olmaktadır. Rusya Trabzon Konsolosu Valery Tikhonov, Rusya vatandaşlarının konsolosluk işlerini yürütmek ve konsolosluk himayesi sağlamaktadır. 
Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından atanmış olan Valery Tikhonov, Rusya vatandaşlarına her alanda destek olmaktadır. Rusya'nın Trabzon ve çevresindeki ticaretini geliştirmeyi ve Rus kültürünü bölgede tanıtmayı amaçlamaktadır. Yabancıların Rusya seyahati için vize işlemlerinin yürütülmesini sağlamaktadır. 

Rusya Trabzon Konsolosu Valery Tikhonov'un doğumu ve yaşamı hakkında kaynaklarda bilgi bulunmamaktadır. 

Rusya Trabzon Konsolosluğu Vize İşlemleri

Rusya'ya seyahat etmek isteyen kişilerin seyahat amaçlarına göre tamamlaması gereken vize işlemleri çok farklı ve pek çok aşamadan oluşmaktadır. Bu vize işlemlerini hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlayan kişiler, Rusya vizesini rahat bir şekilde alabilmektedir. 
Rusya vizesi almak isyen ve Trabzon çevresinde ikamet eden kişiler, Rusya vizelerini Rusya Trabzon Konsolosluğu'ndan alabilmektedir. Rusya Trabzon konsolosluğu'ndan vize alacak olan kişiler için bu yazıda Rusya Trabzon Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir. 
Rusya Trabzon Konsolosluğu vize işlemlerinde bulunacak olan kişiler, öncelikle Rusya seyahat amacına uygun olan vize türünü belirlemelidir. Vize türü Rusya'ya seyahat edecek olan kişilerin vize türünü belirlemesi, yapılacak olan seyahat amacına göre farklı evrakların hazırlanması için önemlidir. Bu nedenle Rusya vizesi alacak olan kişilerin Rusya vize türünü doğru bir şekilde belirlemesi gerekmektedir. 
Rusya'ya seyahat edecek olan kişilerin yeşil ve gri pasaportu varsa 30 güne kadar Rusya'ya vizesi olarak seyahat edebilir. Bordo Pasaport sahipleri ise Rusya seyahatleri için vize almalıdır. 

Rusya Trabzon Konsolosluğu Vize Başvurusu

Trabzon ve çevresinde ikamet eden kişiler, Rusya seyahatleri için seyahat amacına uygun Rusya vizesi almalıdır. Rusya vizesi alacak olan kişiler ve Trabzon çevresinde ikamet eden kişiler, Rusya Trabzon Konsolsoluğu vize başvurusu hakkında araştırma yapmaktadır. Aşağıda Rusya Trabzon Konsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir. 
Rusya'ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının Bordo pasaportu varsa seyahatleri için vize almalıdır. Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 30 gün, Diplomatik pasaport sahipleri ise 90 güne kadar Rusya seyahatleri için vizesinden muaftır. 
Rusya Trabzon Konsolosluğu vize başvurusu için seyahat amacına uygun olarak vize türü belirlenmelidir. 
Rusya Trabzon Konsolosluğu vize başvurusu için öncelikle online vize başvuru formu doldurulmalı ve gerekli olan Rusya vize evrakları hazırlanmalıdır. 
Hazırlanan evraklar Rusya Trabzon Konsolosluğu'ndan randevu alınarak, konsolosluk yetkililerine teslim edilmelidir. 
Rusya Trabzon Kosnolosluğu vize başvuruları ortalama olarak 4-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre başvuru yapacak olan kişinin durumuna, Rusya Trabzon Konsolosluğu'nun yoğunluğuna göre uzayabilmektedir. 

TOP