Rusya Gaziantep Konsolosluğu

Rusya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, ülkemizde ki Rusya temsilcilikleri arasında en az başvuru yapılan yerdir. Bu temsilcilikte, vize başvuruları kabul etmemekte. Vize başvurularınızı vize merkezlerinde yapıp, başvurunuzun kabulü dahilinde bu konsolosluğa gelip işlemlerinizi yapabilirsiniz. Diğer konsoloslukların da hedefinde olduğu gibi, Rusya Gaziantep Fahri Konsolosluğunun da hedefinde iki ülke arasında ki siyasi, ekonomik, sosyal ve ticaret ilişkilerini güçlendirmek ve sağlamda tutmak vardır. Vize başvurularınız dahilinde bir bilgi vermemiz gerekecek olursa. Vize merkezini aradıktan sonra, bilgisayarınızda bulunan elektronik formda, istenilen kişisel bilgilerinizi ve kaç gün seyahat edeceğinizi, uçak biletinizi, konaklama yerinizi gibi ayrıntılı bilgileri de doğru ve eksiksiz bir biçimde vermek zorundasınız. Bu bilgilerin hepsini tamamladıktan sonra vize başvuru formunu bilgisayarınızdan çıktı olarak alıp Rusya Gaziantep Fahri Konsolosluğuna yedi ila on iş günü içerisinde gidip sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Vize işlemleri haricinde, pasaport yenileme, pasaport işlemleri ve kimlik işlemleriyle de ilgileniliyor. Rusya Gaziantep Fahri Konsolosluğunda evlilik işlemi uygulanmamaktadır. Gerekli bilgilendirilmiş dairelerde evlilik yapılabilir ancak Rus vatandaşının evlenmeden önce noter işlemlerinde bulunan evrakları tamamlamış olması gerekir. Türk vatandaşlarına da pasaport ve vize veren Rusya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Gaziantep’te ve çevresinde ikamet eden her bireye yardımcı olabilir. Görev bölgesi Gaziantep ve çevresi olan konsolosluğun bulunduğu yer ise, merkezdedir. Çalışma saatleri, 08:00 ila 17:00 arasındadır. Rusya Gaziantep Fahri Konsolosluğunda Türkiye resmi tatillerinde, Rusya Federasyonu resmi tatillerinde ve hafta sonları hizmet verilmemektedir.

Rusya Gaziantep Konsolosu Kimdir?

Rusya Gaziantep konsolosu kimdir sorusunun cevabını almak istiyorsanız eğer Rusya Gaziantep Konsolosluğu’na telefon açmanızı öneririz. Çünkü maalesef ki günümüzde hiçbir internet sitesinde güncel olarak Rusya Gaziantep konsolosunun kim olduğuna dair bir bilgi yer almamaktadır. O nedenle de Rusya Gaziantep Konsolosluğunu arayarak bu bilgiyi öğrenmek çok daha mantıklı bir hareket olacaktır diye düşünüyoruz. Böylece siz de sorunuzun cevabını alarak kendinizi daha konforlu hissedebilirsiniz. Rusya Gaziantep Konsolosluğu size bu konuda yeterli veriyi de en iyi şekilde sağlayacak demektir. Net ve doğru bir cevap almak istiyorsanız kesinlikle aramanız gereken yer her zaman için Rusya Gaziantep Konsolosluğu olmalıdır. Bu sayede doğru bilgiye ulaşmanın keyfini yaşamış olursunuz. Rusya Gaziantep konsolosunun kim olduğuna dair net bilgiyi hemen şu an Rusya Gaziantep Konsolosluğunu arayarak alabilirsiniz. Her açıdan sorunsuz bir şekilde bu süreci ilerletmek adına mesai saatleri içerisinde arama yapabileceğinizi de eklemek isteriz.

Rusya Gaziantep Konsolosluğu Vize İşlemleri

Rusya Gaziantep Konsolosluğu vize işlemleri ile ilgili bilgi sunmak için gelmiş bulunuyoruz. Eğer siz de Gaziantep’te yaşıyorsanız ve Rusya Gaziantep Konsolosluğundan vize işlemlerinizi yapmak istiyorsanız doğru yere geldiniz demektir. Günümüzde birçok kişi Rusya ülkesine gitmek adına tüm vize işlemlerini Rusya Gaziantep Konsolosluğu aracılığı ile yaptırmaktadır. Konsolosluğa bir telefon açarak Rusya vizesi randevusu almak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Size son derece yakın olan bir tarihe vize randevusu verirlerse bayağı şanslısınız demektir. Uzak bir tarihe randevu bulursanız da kesinlikle alın deriz. Böylece vize başvuru işlemleriniz en hızlı şekilde başlatılır, sonucunda da dilediğiniz Rusya vizesini alabilmiş olursunuz. Rusya vize seçenekleri içerisinde ticari vize, turistik vize, oturma izni, çalışma izni, aile ziyareti vizesi, transit vize ve eğitim vizesi gibi sayısız opsiyon bulunduğunu da belirtmeden geçmiş olmayalım. Her bakımdan dikkatli davranırsanız siz de Rusya vize başvuru sürecinizi olumlu halde sonuçlandırabilirsiniz.

Rusya Gaziantep Konsolosluğu Vize Başvurusu

Rusya Gaziantep Konsolosluğu vize başvurusu nasıl mı yapılır? aslında tüm bu işlemleri gerçekleştirmek sahiden çocuk oyuncağıdır. Öncelikle Rusya Gaziantep Konsolosluğu’nun telefon numarasını arayarak Rusya vizesi için başvuru yapmak istediğinizi söylemelisiniz. Ardından Rusya Gaziantep Konsolosluğu web sitesinden Rusya vizesi başvuru formunu indirerek doldurmanız gerekecektir. Bunun yanı sıra vize başvuru süreci boyunca sizden başka evraklar da talep edilecektir. Tüm bu evrakları birer birer hazırlamanız gerektiğini de kesinlikle bilmenizi isteriz. Böylece her bir evrakın teslimini sağladıktan sonra size Rusya vizesinin çıkıp çıkmayacağını bekleyeceğiniz süreç en net hali ile başlamış olur. Bu da sizi her açıdan konforlu hissettirecek olan bir sürecin başlayacağının en güzel habercisidir diyebiliriz. Günümüzde pek çok kişi Rusya ülkesine olası bir nedenden ötürü gitmek isteyebilir. Sizin de böyle bir niyetiniz var ise lütfen hemen Rusya Gaziantep Konsolosluğu ile iletişime geçiniz. Şimdiden kolay gelsin diyoruz.

Rusya Vize Ücreti ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP