Rusya Bursa Fahri Konsolosluğu

Rusya ve Türkiye arasında ki ilişkilerin düzenlenmesinden sorumlu olan birçok kurum bulunmaktadır. Bu kurumlardan birisi de fahri konsolosluklardır. Rusya Bursa fahri konsolosluğu hem Türk hem de Rus birçok kişiye hizmet vermektedir. Aynı zamanda iki ülke arasında bir güven makamı olarak görev yapmaktadır. Bu konsolosluk ile birçok bilgi almak mümkündür. Karar merciinden çok danışma olarak görev yapan fahri konsolosluk Rusya vizesi almak isteyen kişilere önemli bir yol göstericidir.

Vize işlemlerinde karar merkezi olmamasına karşın vize almak isteyenlerin hazırlaması gereken evraklar konusunda bilgi vermektedir. Aynı zamanda hangi amaç için hangi vizeyi almanız gerektiğini bilmiyorsanız yine Rusya Bursa fahri konsolosluğu son derece önemli bir kurumdur. Sizlere verilen bilgiler doğrultusunda vizenizi doğru bir şekilde alabilirsiniz.

Fahri konsolosluklar normal konsoloslukların olmadığı yerde açılmaktadır. Bu nedenle de buralarda yaşayan kişiler gerek duyduklarında bu kurumlardan destek alabilmektedirler. Rus vatandaşları da yine çeşitli birçok konuda Rusya Bursa fahri konsolosluğuna başvurabilmektedirler.

Rusya Vize İşlemleri Nelerdir?

Rusya vizesi işlemleri içerisinde birçok seçenek vardır. Bu işlemler içerisinde en çok önem verilen konu her zaman olduğu gibi pasaporttur. Pasaportunuzun süresi yok ise mutlaka güncellemeniz gerekmektedir. Aynı zamanda vize işlemleri sırasında eski pasaportlarınızı da bulundurmak zorundasınız. Rusya Aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticaret ve çalışma vizesi gibi vize türlerinde mutlaka davetiyenin önemli olduğunu bilmeniz gereklidir.

Her türden vize işleminde mutlaka başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gereklidir. Başvuru formunda yer alan bilgilerin doğru olması ve size ait olması son derece önemlidir. Her belgenin eksiksiz olması için profesyonel yardım da alabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortanızdan diğer tüm belgelere kadar her türden evrakı zamanında hazırlayarak konsolosluklara ya da yetkilendirilen vize merkezlerine teslim etmelisiniz.

Rusya Bursa Konsolosluğu

Rusya Bursa Fahri Konsolosluğu, iki ülke arasın da ki güveni, diplomasiyi ve siyasi açıdan geliştirmeyi ve güçlendirmeyi hedefleyen bir Rusya temsilciliğidir. Bu temsilcilikte, Türk ve Rus vatandaşlarının resmi işlemleri yapılmaktadır. Rusya Bursa Fahri Konsolosluğunun görev bölgesi, Bursa ve çevre illeridir. Diplomatik bir yetkiye sahip olmaması, başvuru sayısını etkilememiştir. Fahri konsolosluklarının arasında en çok başvurulan kurumdur. Rusya Bursa Fahri Konsolosluğuna vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Vize başvurusunu elektronik yapacağınız için, bütün bilgilerinizi eksiksiz ve tam bir şekilde girmeniz gerekiyor. İstenilen bilgilerin yanında, ayrıntılı bilgileri de vermeniz gerekir. Bu bilgiler kaç gün seyahat edeceğiniz, uçak bileti, kişi sayısı, konaklanacak yer gibi bilgilerdir. Rusya Bursa Fahri Konsolosluğuna vize başvurusunu yaptıktan sonra ortalama 5 ila 7 iş günü içerisinde sonucunuzu öğrenmek için konsolosluğa veya konsolosluğun sitesine bakabilirsiniz. Konsolosluğun çalışma saatleri 08:00 ila 18:00 arasındadır. Hafta içi her gün hizmet vermektedir. Türkiye resmi tatilleri ve Rusya Federasyonu resmi tatilleri birliğinde hafta sonları da hizmet verememektedir. Başvurularınızı yapacağınız tarihlere bu yüzden dikkat etmeniz gerekmekte. Vize başvuruları haricinde, pasaportunuzun süresine dikkat etmeniz gerekiyor. Rusya Bursa Fahri Konsolosluğu, pasaport, pasaport yenileme, evlilik, miras gibi işlemleri de uygulamaktadır.

TOP
EnglishRussianTurkish