Rusya Bodrum Konsolosluğu 2022

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu, Rusya ve Türkiye arasında ekonomik, kültürel, ticari, sosyal ilişkileri düzenlemek ve geliştirmek amacı ile Bodrumda kurulmuştur. Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu’nun diplomatik bir yetkisi bulunmamaktadır. Fahri Konsolosluk Rusya vatandaşlarına da bazı hizmetler vermektedir.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu Görevleri

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu’nun asıl amacı Türkiye ile ticari ilişkileri geliştirmektir, bundan dolayı fahri konsolos genel olarak bölgede tanınan iş adamları arasından seçilmektedir. Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu bölgede yaşayan Rus vatandaşlarına doğum, ölüm, pasaport ve kimlik işlemlerinde yardımcı olmaktadır. Bunun yanında bazı noterlik işlemler yapmaktadır.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmemektedir. Vize başvurularını Rusya başkonsoloslukları, konsoloslukları ve yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri kabul etmektedir. Ancak vize başvuru süreci ve gerekli belgeler hakkında bilgi vermektedir.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu hafta içi her gün saat 08.00- 16.30 arası hizmet vermektedir. Rusya ve Türkiye Resmi tatillerinde hizmet verilmemektedir.

Rusya Bodrum Konsolosluğu

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu, konumundan dolayı ticari ilişkileri geliştirmeyi hedefler. Her konsolosluk gibi bunun yanında, ekonomik, kültürel ve sosyal olarak katkılarda bulunmayı da hedeflemiştir. Bu konsolosluğa vize başvurusunda bulunulmamaktadır ancak başvuru süreci ile gerekli evraklar hakkında bilgilendirme yapmaktadırlar. Vize başvurularını yetkisi bulunan vize başvuru merkezlerinden yapmanız önerilir. Vize başvuru merkezlerinden, başvurularınızı elektronik bir şekilde yapmalısınız ve kişisel bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde vermelisiniz. Sizden istenilen detaylı bilgilerin (Kaç kişi olduğunuz, kaç gün seyahat edeceğiniz, uçak bileti…) her birini doğru ve eksiksiz bir biçimde yazdıktan sonra, elektronik başvurunuzun çıktısını alıp konsolosluğa gidebilirsiniz. Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğunun görevlerinden biri ise Bodrum’da yaşayan ülke vatandaşlarına kimlik ve pasaport işlemlerinde yardımcı olmaktır. Bunun yanı sıra doğum, ölüm ve noterde ki resmi işlemlere de yardımcı olmaktadırlar. Noterde yaptırılan evlenme mukavelesi, evlat edinme ve tanıma, boşanma davası için düzenlenecek vekaletnameler, vakıf senetleri gibi işlemlere yardımcı olunmaktadır.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğunun çalışma saatleri hafta sonu tatili hariç, hafta içi her gün 08:00-16:30’dur. Türkiye resmi tatillerinde ve Rusya Federasyonluğu resmi tatillerinde de hizmete kapalıdır.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosu Kimdir?

Rusya’nın Türkiye’de bulunan temsilcilerinden birisi Rusya Bodrum Fahri Konsolosu’dur. Rusya Bodrum Fahri Konsolosu’nun kim olduğunu merak eden kişiler bulunmaktadır. Bu yazıda Rusya’nın Bodrum Fahri Konsolosu’nun kim olduğunu merak eden kişiler için “Rusya Bodrum Fahri Konsolosu kimdir?” sorusunun cevabı verilmiştir.

Rusya’nın Bodrum Fahri Konsolosu’nun kim olduğuna dair bilgi bulunmamaktadır. Ancak Rusya Bodrum Fahri Konsolos’nun Rusya vatandaşı olması zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu nedenle Rusya Bodrum Fahri Konsolosu Türk olabilmektedir.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosu’nun asıl amacı bölgedeki ticari işbirliklerini arttırmak ve Rusya yararına yeni yatırım alanları ortaya çıkarmaktadır. Bölgedeki Rusya ticaretini geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosu, Bodrum Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak çalışmaktadır. Rusya Bodrum Fahri Konsolosu’nun diplomatik yetkisi bulunmamakla birlikte gerekli görüldüğünde konsolosluk himayesi sağlamaktadır. Rusya vatandaşlarına eğitim, sağlık, hukuk gibi alanlarda destek sağlamaktadır. Rusya Ankara Büyükelçisi’nin verdiği görevleri yerine getirmektedir.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Rusya’ya seyahat etmek isteyen ve Bodrum çevresinde ikamet eden kişiler, Rusya’nın Bodrum Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunabilir. Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan kişiler, Rusya Bodrum Konsolosluğu vize işlemlerini merak etmektedir. Bu yazıda Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize işlemleri hakkında bilgi verilmiştir.

  • Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için öncelikle seyahat amacına uygun olan Rusya vize türünü seçmelisiniz.
  • Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için vize türü belirlendikten sonra Rusya vize başvuru formunu doldurmalısınız.
  • Rusya vize başvuru formu doldurulduktan sonra Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize işlemleri için randevu almanız gerekmektedir.
  • Rusya vize randevusu alındıktan sonra randevu tarihine kadar gerekli olan vize evraklarının hazırlanması gerekmektedir.
  • Hazırlanan evraklar Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu’na vize işlemleri randevu tarihinde teslim edilmelidir.
  • Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize işlemleri Rusya İstanbul Başkonsolosluğu  ve Rusya Ankara Büyükelçiliği tarafından incelenmekte ve değerlendirilmektedir.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Bodrum’da ikamet eden ve Rusya’ya seyahat etmek isteyen kişiler, Rusya vize başvurusunda bulunmalıdır. Bodrum ve çevresinde ikamet eden kişiler vize başvurularını Rusya’nın Bodrum Fahri Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Bu yazıda Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak olan kişiler için Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurusu hakkında bilgi verilmiştir.  

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurusu için öncelikle Rusya seyahat amacına uygun Rusya vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalısınız. Evraklar hazırlandıktan sonra Rusya’nın Bodrum Fahri Konsolosluğu’ndan randevu almalısınız. Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurusu için gerekli olan Rusya vize evraklar yetkililere teslim edilerek Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurusu işlemini yapabilmektedir.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler, Rusya vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Rusya seyahat amacı gerekli olan vize evrakları ile Rusya’nın Bodrum Fahri Konsolosluğu’na kanıtlanmalıdır. Ayrıca seyahat masraflarınızı kanıtlayabileceğinizi de Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu’na kanıtlamanız gerekmektedir.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Rusya’nın Bodrum Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak olan kişiler, vize başvurusu için Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusu hakkında araştırma yapmaktadır. Bu yazıda Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurusunda bulunacak olan kişiler için Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusu hakkında bilgi verilmiştir.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusu alacak olan kişiler, randevularını Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek alabilmektedir. Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusu alan kişiler, Bodrum Fahri Konsolosluğu randevu tarihinde gerekli olan evrakları yetkililere teslim etmelidir.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusu olmadan Rusya vize başvurusu kabul etmemektedir. Bu nedenle Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusu alan kişiler, Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu randevu tarihini kaçırmamalıdır. Randevusuz işlem yapılmadığından dolayı vize başvurusu kabul edilmeyebilir.

Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusunu kaçıran kişilerin yeniden vize randevusu alması gerekebilir. Rusya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevusunu kaçıran kişilerin Rusya seyahat planları aksayabilir.

Rusya Vize Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP