Antalya Rusya Konsolosluğu

Rusya Antalya Konsolosluğu Hakkında

Rusya Antalya Konsolosluğu, Rusya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden birisidir. Türkiye ile Rusya arasında her alanda ilişkileri geliştirmektedir. Rusya Antalya Konsolosluğu, Antalya ve çevresinde ikamet eden Rusya vatandaşlarına hukuk, eğitim, sağlık alanlarında destek vermektedir. Ayrıca Rusya vatandaşlarına doğum, ölüm, evlilik, boşanma, kimlik, pasaport, ehliyet ve noterlik işlemleri hizmeti vermektedir. Ayrıca Rusya vatandaşları vergi işlemlerini de Rusya Antalya Konsolosluğu’nda yapabilmektedir.

Bunun yanında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir. Rusya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi seyahat türüne ve amacına uygun vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Rusya’yı ziyaret edecek kişiler Rusya Antalya Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunabilirler.

Rusya Antalya Konsolosluğu hafta içi saat 09.00 ile 18.00 arasında çalışmaktadır. Türkiye resmi tatillerinde ve Rusya resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.

Rusya Antalya Konsolosu Kimdir?

Rusya Antalya Konsolosu Oleg Rogoza simli kişidir. İki ülke arasındaki resmi işlemleri yapmak ile görevlendirilmiştir. Tüm vize İşlemleri için Antalya’da görev bölgesinde yeri olan konsolosluklara başvurular yapılır.  Rusya ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin vize başvuru işlemlerini Büyükelçilik’ten vize başvuru sahibi adına randevu alır. Rusya ziyareti için hazırlanması gereken evrakları, vize başvuru sahibine iletir. Vize başvuru sahibi evrakları hazırlama sürecinde bir sıkıntı yaşadığı takdirde Rusya Antalya Konsolosluk kurumunda hizmet veren personel ile iletişim sağlaması durumunda yardım alabilme hakkına sahiptir. Antalya'da bulunan Rusya Konsolosluğu, insanların hayatta ihtiyaç duydukları idari konuların daha kolay halledilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Yurt dışına yasal olarak seyahat eden kişiler için vize başvurularında vatandaşlık bilgileri kritik bir konudur. Rusya devleti vatandaşı iseniz ve ya Rusya devleti ile irtibatınız var ise yasal esaslara uygun olarak işlemlerinizi güvenle gerçekleştirme fırsatına sahip olduğunuzu bilmeniz gerekir.

Rusya Antalya Konsolosluğu Vize İşlemleri

Rusya ülkesi turist vizesi 30 güne kadar, Rusya ticari vizeleri ise bir yıla kadar sürebilmektedir. Ayrıca otuz günlük vizeye sahip turistler yılda sadece yüz seksen gün ülkede kalabilmektedir. Rusya'ya seyahat etmek için yolcuların uçakta veya hava alanında bir göçmen kartı doldurması gerekir. Rusya'ya vize ile giren turistler beş gün içinde en yakın göçmenlik merkezine adreslerini göstermelidir. Aksi takdirde ülkeye döndüklerinde para cezasına çarptırılırlar. Rusya vize işlemi için ödenen ücret, vatandaşı olunan ülkeye ve vize giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Vize işleme merkezleri, müşteriler adına Rus elçiliklerinde vize prosedürlerini uygulamak, işlemek ve tamamlamak için yetkili acentelerdir. Davet mektubu ve belgeleri hazırlanır, ücreti Rusya Büyükelçiliği’ne ödenir ve onaylanan vize başvurusu başvuru sahibine verilir ve vize işlemleri devam eder. Rusya vizesi almak isteyenler, yalnızca yetkili bir acente aracılığıyla vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin Rusya Büyükelçiliği’nden yapacakları başvuruları kabul edecektir.

Antalya Rusya Konsolosluğu randevu

Antalya ve civarındaki illerde ikamet eden ve Rusya Konsolosluğu işlemleri olan kişilerin Rusya Konsolosluğu randevu işlemi yapması gerekmektedir. Antalya Rusya Konsolosluğu işlemi olan kişilerin Rusya konsolosluk işlemlerini gerçekleştirebilmesi için Antalya Rusya Konsolosluğu Randevu alma işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Antalya ve çevresinde ikamet eden kişiler vize başvurularını Antalya Rusya Konsolosluğu’na yapması gerekmektedir. Antalya Rusya Konsolosluğu’nda işlem yapabilmek için Antalya Rusya Konsolosluğu randevu işlemi yapması gerekmektedir.

Antalya Rusya Konsolosluğu’nda şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz;

 • Rusya evrak yenileme işlemleri
 • Rusya evlilik ve boşanma işlemleri
 • Rusya doğum ve ölüm işlemleri
 • Rusya pasaport işlemleri
 • Rusya vatandaşlık işlemleri
 • Rusya vergi işlemleri
 • Rusya askerlik işlemleri
 • Rusya ehliyet işlemleri

Antalya Rusya Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak olan Türk vatandaşlarının Rusya vize başvurusu için Antalya Rusya Konsolosluğu Randevu alma işlemi gerçekleştirmesi gerekmektedir. Vize işlemleri için Rusya resmi internet sitesinden randevu alabilirsiniz.

Antalya Rusya Konsolosluğu, randevusuz başvuru işlemi yapmamaktadır. Randevu alıp randevu tarihlerini ya da saatlerini kaçıran başvuru sahiplerinin başvuruları kabul edilmeyebilir. Bu nedenle randevu tarihini kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Tekrardan Antalya Rusya Konsolosluğu işlemi yapabilmek için randevu almanız gerekmektedir. Rusya randevuluları yapacağınız işlemlere göre farklı tarihlere verilmektedir. Randevular süresi konsolosluk yoğunluğuna göre farklılık gösterebilmektedir.

Antalya Rusya Konsolosluğu vize randevusu

Rusya’ya seyahat etmek isteyen kişiler vize başvurusu için Rusya vize randevusu alması gerekmektedir. Antalya ve çevresinde ikamet eden kişiler ve Rusya’ya seyahat etmek isteyen kişiler vize başvurularını Antalya Rusya Konsolosluğu’na yapabilmektedir. Antalya Rusya Konsolosluğu vize randevusu aşağıdaki şekilde yapılmaktadır.

 • Antalya Rusya Konsolosluğu vize randevusu alacak olan kişiler randevularını ‘’http://istanbul.kdmid.ru/queue-tr/’’ internet sitesi üzerinden alınmaktadır.
 • Randevu almak için internet sitesine girerek ‘’İlk Randevu’’ seçeneği seçilmelidir.
 • Karşınıza çıkan ekranda ‘’sistem çalışma koşullarını kabul ediyorum’’ seçeneğini tıklamalı ve devam et demelisiniz.
 • Çıkan ekranda gerekli olan bilgileri doldurmalı ve devam et demelisiniz.
 • Daha sonra vize işlemleri randevu al seçeneği tıklamalıdır. Açılan tarih ekranının da randevu tarihlerini seçmelisiniz.

Bunun yanında Antalya Rusya Konsolosluğu ile iletişime geçerek Antalya Rusya Konsolosluğu randevu işleminizi yapabilirsiniz. Aşağıdaki iletişim adresleri ile randevu alınabilmektedir. Aşağıdaki iletişim bilgileri ile randevu işlemi hakkında bilgi alabilirsiniz.

E-Posta Adresi: [email protected]

Antalya Rusya Konsolosluğu randevu işleminin nasıl yapılacağı bilgisi yukarıda verilmiştir. Yukarıdaki işlemleri yerine getirerek Antalya Rusya Konsolosluğu randevu işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Antalya Konsolosluğu Randevu İşlemleri

Rusya’ya kısa süre seyahat amacıyla başvurusunu yapmak isteyn bordo pasaport sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da oturma talep etme amaçlı uzun süresi ulusal vize başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşı başvurudan önce Rusya vize randevu işlemini yapmalıdır. 2022 yılında başvurusu yapılan vizesi türüne göre randevu alması gereken başvuru merkezi ya da Konsolosluk olarak değişmekte. Kısa süre Rusya vize başvurusunu Konsolosluk tarafından yetkilendirmiş başvuru merkezi alırken Rusya Ulusal vize başvurusu için randevu alınmaları gerekli yer doğrudan Türkiye’deki Rusya Konsoloslukları. Bu konsolosluklardan birisi de Rusya Antalya Konsolosluğudur. Rusya Antalya Konsolosluğu ve Rusya Konsoloslukları tarafında yetkilendirmiş başvuru merkezi randevusuz işlem almamakta ve başvurudan önce mutlaka randevu alınması şart koşmaktadır. Rusya Antalya Konsolosluğu randevu işlemi ücrete tabiidir. Fakat kısa süre vizesi başvuru için istenen randevular ücretsiz ve herhangi bir ödeme yapması gerek yoktur. Rusya vize randevu ücreti Rusya Konsolosluğu’ndan talep edilen randevular 10€ civarıdır. Rusya Konsolosluğunda alınması istenen randevular için vizesi başvurusunda yetkilendirilen başvuru merkezi ile iletişime geçebilir. Burada başvurular merkezleri Antalya Konsolosluğu koordinasyon bedelleri ödemesi Türk Lirasıyla yapılabilir.

Antalya Rusya Konsolosluğu başvuru

Rusya konsolosluk işlemi yapacak olan ve Antalya çevresinde ikamet eden kişiler Antalya Rusya Konsolosluğu aracılığı ile yapabilir. Antalya Rusya Konsolosluğu başvuru işlemi yapacak olan kişiler Antalya Rusya Konsolosluğu ile iletişime geçebilir.

Türk vatandaşları, Türkiye’de yasal olarak oturmakta olan diğer ülke vatandaşları, Rusya vatandaşları ve vatanı olmayan kişiler Antalya Rusya Konsolosluğu başvuru işlemi yapabilir. Antalya Rusya Konsolosluğu’nda Rusya vatandaşlarının yapabileceği işlemler aşağıda verilmiştir.

Rusya vatandaşları, Rusya Anakara Konsolosluğu’nda doğum işlemleri, ölüm işlemleri, nüfus kayıt ve diğer işlemler, evlilik işlemleri, boşanma işlemleri, pasaport işlemleri, askerlik işlemleri, Rusya veri yükümlülüğü olanlar için vergi işlemleri, Rusya askerlik işlemleri, Rusya vatandaşları askerlik işlemleri gibi işlemler yapılabilmektedir.

Rusya vatandaşları yukarıdaki işlemlerini Antalya Rusya Konsolosluğu başvuru yolu ile yapabilir. Antalya Rusya Konsolosluğu’nda Türk vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden farklı ülke vatandaşları vize başvurusu yapabilir.

Antalya Rusya Konsolosluğu başvuru işlemi yapacak olan kişiler gerekli belgeler ile Antalya Rusya Konsolosluğu’na giderek başvuruda bulunabilir. Antalya Rusya Konsolosluğu çalışma saatleri olan 09.00 ile 18.00 arasında Antalya Rusya Konsolosluğu başvuru işlemi yapabilirler.

Antalya Rusya Konsolosluğu vize başvurusu

Belirli bir amaç ile Rusya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının seyahatleri öncesinde Rusya vizesi alması gerekmektedir. Antalya ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve üçüncü ülke vatandaşları başvurularını Antalya Rusya Konsolosluğu’na yapabilir. Bu Antalya Rusya Konsolosluğu vize başvurusu anlatılmıştır.

Antalya Rusya vize başvurusu yapacak olan kişilerin öncelikle Rusya vize türünü belirlemesi gerekmektedir. Rusya vize başvurusu yapacak olan Hizmet (Gri) Pasaport ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahipleri 30 günü geçmeyen seyahatlerinde Rusya vizesinden muaftır. Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri ise 90 güne kadar Rusya vizesinden muaftır. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri ise Rusya seyahatlerinde vize almalıdır.

Antalya Rusya Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurusu yapabilmek için randevu almalıdır. Randevu alan kişilerin vize başvuru tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan evrakları hazırlaması gerekmektedir. Rusya vize başvurusu için gerekli olan evraklar randevu tarihinde yetkililere teslim edilmelidir.

Antalya Rusya vize başvurusu yapacak olan kişilerin gerekli olan evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahiplerinin Rusya’da da geçerli olan Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir.

Rusya Antalya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

Rusya’ya uzun süre (aile birleşimi, oturma vb. ) sebepleri seyahat etme isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşı vize başvurusunu direkt olarak, Rusya Konsolosluk ya da Rusya Büyükelçiliğine yapabilmektedir. Ancak Rusya Konsolosluğa kısa süre (Rusya Transit Vize- Rusya Vize) Rusya’ya seyahat etme isteyen kişiler vize başvurusunu Rusya Konsolosluğu yetkilendirilmiş kurum vizesi merkezleri ile Turizm-Seyahat acentesi aracılığı ile yapmalı. Rusya’ya seyahat etme isteyen Umum Mahsus (Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmesi için Rusya vize müracaatı bulunması gerekmektedir. Rusya'ya seyahat gerçekleştircek kişinin pasaportuna daha öncesine ait çok girişi ve geçerli bir vize bulunması halinde, Rusya'ya girişinde gerekli olan Rusya vize için başvuruda bulunması zorunluluğu bulunmamakdır. Rusya Bölgesi’ne üye ülke arasına yer almaktadır. Dolayısıyla Rusya vize sahibi oldukları takdir de seyahatini Rusya'dan başlatmak şartı ile  diğer  ülkesine de Rusya vizesi ile seyahat edebilmektedir. Rusya’ya seyahat etme isteyen kişiler 90 gün kadar olan seyahati için Rusya vize, 90 günden fazla olan seyahati için ise Rusya Ulusal vizesi başvurusu yapmalıdır.

Rusya Antalya Konsolosluğu  Başvurusu Nasıl Olmalıdır?

Rusya Bölgesi’ne üye ülke arasına yer almaktadır. Dolayısıyla Rusya vize sahibi oldukları takdir de seyahatini Rusya'dan başlatmak şartı ile  diğer  ülkesine de Rusya vizesi ile seyahat edebilmektedir. Rusya’ya seyahat etme isteyen kişiler 90 gün kadar olan seyahati için Rusya vize, 90 günden fazla olan seyahati için ise Rusya Ulusal vizesi başvurusu yapmalıdır. Rusya’ya uzun süre (aile birleşimi, oturma vb. ) sebepleri seyahat etme isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşı vize başvurusunu direkt olarak, Rusya Konsolosluk ya da Rusya Büyükelçiliğine yapabilmektedir. Ancak Rusya Konsolosluğa kısa süre (Rusya Transit Vize- Rusya Vize) Rusya’ya seyahat etme isteyen kişiler vize başvurusunu Rusya Konsolosluğu yetkilendirilmiş kurum vizesi merkezleri ile Turizm-Seyahat acentesi aracılığı ile yapmalı. Rusya’ya seyahat etme isteyen Umum Mahsus (Bordo) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmesi için Rusya vize müracaatı bulunması gerekmektedir. Rusya'ya seyahat gerçekleştircek kişinin pasaportuna daha öncesine ait çok girişi ve geçerli bir vize bulunması halinde, Rusya'ya girişinde gerekli olan Rusya vize için başvuruda bulunması zorunluluğu bulunmamakdır.

Rusya Antalya Konsolosluğu Vize Randevusu

Rusya Antalya Konsolosluğu randevu işlemi ücrete tabiidir. Fakat kısa süre vizesi başvuru için istenen randevular ücretsiz ve herhangi bir ödeme yapması gerek yoktur. Rusya vize randevu ücreti Rusya Konsolosluğu’ndan talep edilen randevular 10€ civarıdır. Rusya Konsolosluğunda alınması istenen randevular için vizesi başvurusunda yetkilendirilen başvuru merkezi ile iletişime geçebilir. Burada başvurular merkezleri Antalya Konsolosluğu koordinasyon bedelleri ödemesi Türk Lirasıyla yapılabilir. Rusya’ya kısa süre seyahat amacıyla başvurusunu yapmak isteyn bordo pasaport sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da oturma talep etme amaçlı uzun süresi ulusal vize başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşı başvurudan önce Rusya vize randevu işlemini yapmalıdır. 2022 yılında başvurusu yapılan vizesi türüne göre randevu alması gereken başvuru merkezi ya da Konsolosluk olarak değişmekte. Kısa süre Rusya vize başvurusunu Konsolosluk tarafından yetkilendirmiş başvuru merkezi alırken Rusya Ulusal vize başvurusu için randevu alınmaları gerekli yer doğrudan Türkiye’deki Rusya Konsoloslukları. Bu konsolosluklardan birisi de Rusya Antalya Konsolosluğudur. Rusya Antalya Konsolosluğu ve Rusya Konsoloslukları tarafında yetkilendirmiş başvuru merkezi randevusuz işlem almamakta ve başvurudan önce mutlaka randevu alınması şart koşmaktadır.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya vize konusunda birçok evrakın alındığı ülkelerden biridir. Bu nedenle vize alım sürecinde belli başlı noktaları bilmek son derece önemlidir. Öncelikle vize evrakların eksiksiz olmasına ve bu süreçte herhangi bir sorun çıkmaması için evrak listenizin güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda pasaport ve Rusya Vize başvuru formu gibi belgelerin istenilen tüm şartları sağlaması önemli bir konudur. Bunlara ek olarak vize işlemleri sırasında olası bir problem ve karşı karşıya kalırsanız profesyonel danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.

Rusya vizesi alabilmek için kişiler turistik, transit, aile ve arkadaş ziyareti, çalışma bu gibi durumlarda vize alabilme şansına sahiptirler. Böyle zamanlarda kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konu vize türüne uygun bir şekilde evrak hazırlayabilmektir. Vize işlemlerinde en çok dikkat edilen konu evrakların eksiksiz hazırlanmasıdır.

Rus vatandaşlarının yoğun ilgiyle ziyaret ettiği Antalya’da bulunan Rusya Antalya Konsolosluğu, gereken durumlarda vatandaşlarına hizmet sunabilmek amacıyla faaliyet göstermektedir. Vize başvurusu ve değerlendirme açısından yardımda bulunabilme hakkına sahip olan bir kurumdur. Antalya’da bulunan herhangi bir ilden başvuru yapılabilir. Bölge ayrımı olmadığından dolayı, ulaşımı da oldukça kolaydır.

Rusya Antalya Konsolosluğu’nun hizmet saatleri hafta içi olmak üzere 09:00 ile 18:00’dır. Vize işlemlerinin uygulandığı saat ise 09:00 ile 13:00 arasında geçmektedir. Bu konsoloslukta, diğerlerine yapılan başvurular gibi direkt başvuru kabul edilmemektedir. Rusya Antalya Konsolosluğunda, var olan, Rusya Federasyonu ile anlaşmalı firmalar ve kuruluşlar ile irtibat halinde olunup vize başvurusuna gün alınmalıdır. Vize başvuru formunda doldurmanız gereken, kendinizle alakalı yerleri eksiksiz biçimde doldurmanız gerekiyor. Kişisel bilgilerinizi tamamladıktan sonra bu formla alakalı seyahat süresi, konaklanacak yer, uçak bileti gibi ayrıntılı konuları da içinde barındıran birçok şeyi sizden talep ediyor. Bu durum oldukça önemli bir husus olup, istenilen her şeyin kesinlikle eksiksiz yazılması gerekiyor. Elektronik olarak doldurmak zorunda olduğunuz Vize başvuru formu ise çıktı alınarak Rusya Antalya Konsolosluğuna giderek teslim edilmelidir. Teslim ederken dikkat etmeniz gereken konulardan biriside resmi tatillerdir. Rusya Antalya Konsolosluğu resmi tatilleri, Rusya Federasyonunun resmi tatil günlerinde hizmete kapalıdır. Bu resmi tatillere dikkat etmeniz için, bazılarını listeledik. Bu sayede konsolosluk ve vize başvuru işlemlerinizi planlarken sıkıntı çekmeyeceksiniz. Rusya Federasyonu resmi tatil günleri; Rusya Zafer Bayramı, Rusya Ulusal Günü, Yeni Yıl Tatili, Yeni Yıl ve Ortodoks Noeli, Dünya Kadınlar Günü, Emek ve Dayanışma günü.

Rusya Antalya Konsolosluğu Adres Ve İletişim Bilgileri

Rusya Antalya Konsolosluğu Adresi:  Kılınçarslan , Park Sokak. No- 30, 07 100 Muratpaşa-Antalya ili. Rusya Antalya Konsolosluğu telefon numarası: 0242 248 3202’dir. Rusya Antalya Konsolosluk binasına ulaşım sağlamak için size verdiğimiz adrese gitmeniz gerekir. Kişisel araç ile gitmek isteyen vatandaşlar basit bir yol güzergahını kullanarak Rusya Antalya Konsolosluk  binasına ulaşır. Antalya Rusya Konsolosluğu adresine geldiğinizde kurum içerisinde yapmak istediğiniz resmi işlemler hakkında bilgi almak için görevlilerden yardım alma imkanına sahip olduğunuzu unutmayın. Vize başvurunuz için Antalya Rusya Konsolosluğu görevlilerinden yardım isteyebilirsiniz. Vize başvurularının yanı sıra farklı soru türlerinde de yardım isteyebilirsiniz. Kurum vatandaşların hizmetine açıktır. Antalya'daki Rusya Konsolosluğu resmi tatillerde kapalıdır. Maalesef hafta sonları da kapalı. Antalya'daki Rus Konsolosluğu binası sadece hafta içi,  pazartesiden cumaya kadar açıktır. Resmi işlemlerinizi yapabilmek için konsolosluk aracılığında bulunan acenteler vatandaşlara her daim hizmet vermek için yetkilendirilmiştir.

Antalya Rusya Konsolosluğu'na nasıl gidilir?

Antalya ve çevresinde ikamet eden ve Rusya Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan Türk vatandaşları Antalya Rusya Konsolosluğu’nda işlemlerini yapabilir. Antalya Rusya Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan kişiler Antalya Rusya Konsolosluğu’nun nerede olduğunu ve nasıl gidileceğini merak etmektedir. Bu yazıda ‘’Antalya Rusya Konsolosluğu’na nasıl gidilir?’’ sorusu cevaplanmıştır.

Rusya Antalya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Kişiler Antalya ve çevresinde yaşıyorlarsa Rusya'ya gidebilmek için mutlaka vize işlemi yaptırmak zorundadırlar. Vize işlemi yaptırmadan Rusya'ya gitmek sanıldığı kadar kolay değildir. Öncelikle Rusya bordo pasaport sahibi olan herkesten vize işlemini yaptırmasını mecburi koşmaktadır. Bununla birlikte Rus vatandaşları da yine Antalya ve çevresinde yaşıyorlarsa Rusya Antalya Konsolosluğu hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Bu süreçte en önemli konulardan birisi de vize işlemleri ve eksiksiz bir şekilde yürütülmesidir. Aynı zamanda Rus vatandaşları birçok farklı konuda konsolosluk hizmetlerine başvurabilmektedirler.

Antalya Rusya Konsolosluğu Görevleri

Rusya Antalya Konsolosluğu görev ve yetkileri oldukça geniştir. Kendi görev bölgesi içerisinde olan şehirlerde yaşayan kişilerin evlenme ve boşanma, doğum ve ölüm, ikametgâh belgesi çıkarma, noter ve tasdik sistemleri gibi konularda son yetkisi merkezlerinden biridir. Aynı zamanda Türk ve yabancı vatandaşların da vize konusunda hizmet alabilmelerini sağlamaktadırlar. Bu kurumlarda başvurular kişilerin hazırladıkları evrak dosyası ile yapılmalıdır.

Antalya Rusya Konsolosluğu Adres

Kılınçarslan Mahallesi, Park Sokak, No: 30, Posta Kodu: 07100, Muratpaşa/Antalya

Antalya Rusya Konsolosluğu’nun bulunduğu Kılınçarslan Mahallesi ve Park Sokak yakınlarından metro, tramvay otobüs, , dolmuş gibi toplu taşıma araçları gibi araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır. Ayrıca taksi ve kendi aracınız ile Antalya Rusya Konsolosluğu’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Antalya Rusya Konsolosluğu’na aşağıdaki otobüs hatları ile ulaşılabilir;

Hat Adı Yön
KC06 Muratpaşa Belediyesi
KL08 Sarısu
CV14 Işıklar
TC16 Ünsal Depolama
KL21 Gürsu
TC93 Güzeloba
LC07 Kundu
LC07A Dokuma
KPZ83 Doğu Garajı
UC11 Meydan Depolama- Türkay Otel
MC12 Meydan- Masa Dağı
TC16A Ünsal Depolama- Ermenek
UC32 Sarısu Depolama- Demirciler Çarşısı
KC34 Gürsu- Altıntaş
VC56 Varsak Aktarma- Cumhuriyet Meydanı
MZ78 Meydan- Zeytinlik Mahallesi
TL94 Terminal- Güzeloba

Rusya Antalya Konsolosluğuna Adres Bilgileri Nelerdir?

Rusya Antalya Konsolosluğunun bulunduğu  Kılınçarslan, Park Sk. No: 30, 07100 Muratpaşa/Antalya adresine otobüsler, minibüs, taksi ile iletişim sağlanabilmekdedir. Rusya Antalya Konsolosluğuna ulaşım sağlanabilecek otobüs hatlarını aşağıda verilmişfir.

Muratpaşa bölgesi Rusya Konsoloslugu Antalya için Otobüs hatlar

Hat Adı Yön

KC06 Muratpaşa Belediyesi

KL08 Sarısu

CV14 Işıklar

TC16 Ünsal Depolama

KL21 Gürsu

TC93 Güzeloba

LC07 Kundu

LC07A Dokuma

KPZ83 Doğu Garajı

UC11 Meydan Depolama - Türkay Otel

MC12 Meydan - Masa Dağı

TC16A Ünsal Depolama - Ermenek

UC32 Sarısu Depolama - Demirciler Çarşısı

KC34 Gürsu - Altıntaş

VC56 Varsak Aktarma - Cumhuriyet Meydanı

MZ78 Meydan - Zeytinlik Mahallesi

TL94 Terminal - Güzeloba

TOP